Szóstka Weidera – Wprowadznie

Szóstka Weidera - Wprowadzenie
Szóstka Weidera fot. John Voo

Wielu z nas marzy o płaskim brzuchu, podejmując niezliczoną liczbę prób w celu osiągnięcia upragnionego efektu. Jedyni decydują się na drastyczne diety, inni stawiają na ćwiczenia. Wydawać by się mogło, iż każdy sposób jest dobry, jeżeli tylko przybliża nas do celu. Ale czy na pewno?
We współczesnych czasach ocenianie ludzi po wyglądzie nie jest niczym, co wydawałoby się dziwne. Dlatego też wielu mężczyzn (jak również i kobiet) oglądając plakaty i zdjęcia przedstawiające wysportowane sylwetki, sami chcą osiągnąć podobny efekt.
Nie potrzebujesz profesjonalnego sprzętu, by zacząć pracę nad mięśniami swojego brzucha. Istnieją zestawy ćwiczeń, które możesz wykonywać samodzielnie w zaciszu swojego domu. Prawdopodobnie okażą się one dobrym startem do aktywnego życia i pierwszym krokiem, który pomoże Ci zdecydować się na wykupienie karnetu na siłownię. Przykładem takich ćwiczeń może być Aerobiczna Szóstka Weidera.

Czym jest Aerobiczna Szóstka Weidera?

Aerobiczna Szóstka Weidera, w skrócie A6W, to zestaw ćwiczeń, który uważany jest przez wielu specjalistów za jeden z najlepiej rozwijający mięsień prosty brzucha. Przy odrobinie wytrwałości oraz zaangażowania można osiągnąć naprawdę zdumiewające efekty. Świetnie sprawdzają się nie tylko u sportowców i kulturystów, którzy chcą wzmocnić swoje mięśnie brzucha, lecz także laików sportowych pragnących zmienić wygląd swojej sylwetki. Wbrew powszechnej opinii nie jest to ćwiczenie, które wpływa pozytywnie tylko na wygląd naszego brzucha, lecz także ud i pośladków, a także poprawia ogólną kondycję.
Aerobiczna Szóstka Weidera to zestaw sześciu różnych (aczkolwiek podobnych do siebie) ćwiczeń, które w przeciągu sześciu (bądź siedmiu – w zależności od przyjętego wariantu) tygodni pomogą Ci zmienić swoją sylwetkę. Do ich wykonywania wystarczy mata i trochę wolnej przestrzeni.
A6W nie tylko pomaga w wyrobieniu mięśni brzucha, lecz także w spaleniu zalegającej w jego obrębie tkanki tłuszczowej. Dzieje się tak przede wszystkim dzięki wykonywanym rękami i nogami ruchom oraz zmiennym seriom powtórzeń.
Pierwsze zauważalne efekty – w zależności od stanu wyjściowego – widoczne są już po pierwszych dwóch tygodniach. Po sześciu-siedmiu tygodniach można osiągnąć naprawdę świetne rezultaty – o ile przyłożymy się do ćwiczeń i będziemy wykonywać je dokładnie.

Cykle i serie w Aerobicznej Szóstce Weidera

W celu uzyskania pożądanych efektów bardzo istotna jest systematyczność. To przede wszystkim ona pozwala przybliżyć się do upragnionego celu. Aerobiczna Szóstka Weidera podzielona jest na cykle oraz serie.
Cykl jest powtarzaniem każdego pojedynczego ćwiczenia. A więc ilość cykli oznacza, ile razy dane powtórzenie należy wykonać. Pomiędzy nimi nie zalecane jest robienie sobie przerw. Ćwiczenia najlepiej wykonać bez odpoczynku, wtedy przyniosą lepsze efekty.
Z kolei seria to suma cykli, które musimy wykonać jednego dnia. Pomiędzy nimi można, a nawet należy wykonywać przerwy – minimum 3 minuty. W jej czasie możemy wykonywać ćwiczenia rozciągające nasze mięśnie brzucha, np. mostek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *